שאלות ותשובות

בקצרה

בטיפול ה PRP (הידוע גם בשם "טיפול הערפד) אנו מזריקים חלק מנוזל הדם שלכם בריכוז מוגבר לתוך הקרקפת או עור הפנים, צוואר וכפות הידיים לצורך עצירת תהליך של נשירת שיער, עיבויי שיער, עידוד צמיחת שורש השערה, טיפול בצלקות עוריות בפנים, העלמת פיגמנטציה וקמטים קלים והענקת זוהר כללי לעור הפנים. הפלסמה עשירה בהורמונים, ויטמינים, אנזימים, חלבונים, מלחים שמוחדרים לאזורים הדלילים ויוצרים התחדשות של תאים הגורמים לחיזוק וחידוש האזור עם תוצאות יוצאות מן הכלל בתהליך שאינו מצריך תחזוקה יום-יומית כמו בטיפולים אחרים, אלא מספר קטן של טיפולים לאורך השנים.

תשובות לשאלות הנפוצות ביותר

PRP זה בסך הכל ראשי תיבות באנגלית של "פלסמה עשירה בטסיות" אנחנו ב iBio Medical מאמינים בשקיפות ולא מתחבאים מאחורי מושגים שלא כולם מבינים – אז נסביר!

הפלסמה היא הנוזל הצלול שמרכיב את הדם שבתוכו נמצאים שאר התאים (כמו תאי דם אדומים שנותנים לדם את הצבע שלו). הטסיות הן שאריות תאים המכילים כל מיני חלבוני גדילה שיכולים להשפיע על גדילה של סביבה תומכת, הגברת זרימת הדם לאזור המבוקש והבאת תאי גזע מהדם (תאים שיכולים להפוך לתאים אחרים שכבר מתו או לא פעילים). 

אז בשפת העם, PRP משמעו נוזל בדם הצלול שלכם שיש בו ריכוז גבוה מאד של חלבוני גדילה ותמיכה. פשוט, לא?
   

זו השאלה הראשונה שאנשים שואלים, אחרי שהבינו מהי המשמעות של PRP. אז אמנם אנו משתמשים רק בחומרים שהגיעו מהגוף האישי שלכם, אבל אנחנו בiBio Medical מעבירים את הדם שלכם תהליך מיוחד שגורם לחומרי הגדילה, לחלבונים, לויטמינים ולמלחים הטבעיים להיות בריכוז גבוה פי כמה וכמה מאשר הריכוז הטבעי שזורם אצלכם בדם. בדרך הזו אנו גורמים לאזור שאנחנו רוצים לקבל את כל החומרים אותם הוא צריך בצורה חדה ומהירה. 

תחשבו על זה כמו על צמח קטן שרגיל לחיות בתנאים קשים של קצת מים, קצת אוכל ואדמה יבשה – פתאום משקים אותו כמו שצריך ומחליפים לו את האדמה לגמרי – איך הוא מרגיש עכשיו?

בעולם האסטתיקה, הטיפול משמש בשני תחומים עיקריים – שיער ועור ומיועד לנשים וגברים כאחד!

שיער:  
o העלאת סיכויי הצלחה לאחר השתלת שיער.
עצירת דילול שיער או התקרחות על רקע אנדרוגני
o דילול שיער לאחר הריון
o מבנה שיער רק, חלש, שביר, צתיחה איטית
עיבוי זקן אצל גברים

עור:
חידוש עור הפנים ברמה השטחית והענקת מראה זוהר
צמצום קמטים קלים
העלמת פיגמנטציה מעור הפנים, צוואר וכפות ידיים
הקטנה והעלמה של צלקות

זו שאלה מצויינת שלא הרבה אנשים מרגישים בנוח לשאול. אצל רובנו ההתקרחות היא שילוב של גנטיקה והורמונים. אבל אצל חלקנו יש סיבות אחרות לחלוטין לנשירה – למשל חוסר ויטמינים או מינרלים, הפרעה בויסות הורמונאלי כמו בבלוטת התריס ועוד. 

איך תדעו?
אצלינו ב iBio Medical הבירור הראשוני שנעשה הוא בחינת בדיקות דם מקיפות והטיפול הנקבע הוא בהתאם לתוצאות ולכן אנו לא מבצעים את הזרקות ה PRP לכולם באופן עיוור!

ככל שהשנים חולפות, עורנו מזדקן. תופעה זו לא פוסחת גם על צעירים הנחשפים לשמש. חשיפה לאור העל סגולי מזרזת את הזדקנת העור. החלק  החיצוני של העור הופך לדק  ורופף. קשרים רופפים בין תאי העור מאפשרים ללחות להתאדות.
כמות הקולגן  והאלסטין פוחתת והעור שלנו שהתייבש מאבד מגמישותו.
תאי שומן תת עורי מתמעטים והעור מתרופף ומתקמט.

מי לא רוצה להשיב את מחוגי הזמן לאחור ולהתהדר בפנים חלקות?

טיפול הערפד של החדרת prp או IPRF מאיץ ייצור טבעי מחודש של קולגן ואלסטין באזור המוזרק ומשפר את המראה החיצוני של העור.  

הטיפול אצלנו ב iBio Medical בנוי משלושה שלבים ומתבצע רק ע"י רופא מוסמך: 

  1. בדיקת דם: שואבים את דם המטופל לתוך מבחנה בעלת מאפיינים מיוחדים.
  2. הכנת ה: PRP את המבחנה מכניסים לתוך מכשיר מיוחד המסוגל ליצור כח סיבובי עוצמתי לפי פרוטוקולים שונים של כמות סיבובים וזמן (צנטריפוגה ייחודית מוגנת בפטנט).
  3. הזרקה: באמצעות מחט ייחודית בחיתוך לייזר ובעזרת אקדח מתקדם בו אנו מזריקים בלחץ אוויר את נוזל ה PRP בעשרות ומאות נקודות באופן מדוד ומדויק לאיזור הנבחר.
 

רוב הזרקות ה PRP בארץ נעשות על ידי שימוש במזרק ומחט רגילים על מנת להחדיר את הנוזל לקרקפת או לעור – תהליך כואב יותר ופחות מדוייק.

בעולם המערבי, השימוש באקדח הזרקה תופס תאוצה לאור היתרונות המובהקים שלו – פיזור אחיד במאות נקודות על פני הקרקפת ושליטה מוחלטת בעומק ההזרקה. גם בקרב הרופאים המשתמשים באקדחים ניתן למצוא שונות גדולה – קיימים הבדלים בין האקדחים, ביכולת ההזרקה והשליטה בהם ובתמיכה שלהם. 

אצלנו ב iBio Medical אנו משתמשים במכשור המתקדם ביותר שקיים בעולם המערבי, גם אם מבוצעים בשיטות ההזרקה הידניות, לצורך תוצאות מייטביות.

אנו ב ibio Medical משתמשים באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר כיום. אנו משתמשים במחטי הזרקה דקות במיוחד ובחיתוך לייזר גם בהזרקה ידנית וגם בשמוש באקדח ההזרקה שמבטיחים כאב מינימלי עד שאינו קיים. השימוש באקדח ההזרקה, מחטים דקות במיוחד בחיתוך לייזר ייחודי במקביל ליכולת שליטה מושלמת בעומק וכמות החומר המוזרק מפחיתים את דרגת הכאב. כל כך לא כואב עד שאין צורך בחומרי הרדמה. לאנשים רגישים במיוחד לכאב – אנו נוהגים לשים חומר מאלחש.

אנו משתמשים במרכיבי הדם שלכם בלבד – 100% חומרים טבעיים – לעיתים בתוספת חומרים תומכים ולעיתים 100% מהחומר המוזרק מגיע מדמכם (I-PRF). המשמעות היא שהטיפול בטוח לחלוטין למתאימים עם מינימום של תופעות לוואי

חשוב לדעת כי יתכן קצת אודם או גירוי קל באזור ההזרקה שחולף תוך 24-48 שעות לרוב.

הספרות הרפואית והמחקרית עומדת איתנה ומציגה מחקרים רבים מאוד התומכים ומוכיחים את יעילות הטיפול – ניתן לראות את תמונות ה"לפני-אחרי" כדי לשפוט בעצמכם וגם כדי לכוונן את הצפיות שלכםן בצורה ריאלית. יחד עם זאת יש לזכור כי כל אחד מאתנו הוא שונה ומיוחד – ויעילות הטיפול עשויה להשתנות בין המטופלים השונים.

מצד אחד, ישנם פרוטוקולים המיועדים לצורך האטת התקרחות והגברת צפיפות וכמות שיער. מצד שני, לאחר השתלות שיער ישנם פרוטוקולים אחרים התלויים במנתח שביצע את ההשתלה. אנחנו ב iBio Medical נמצאים בקשר עם המנתחים המובילים בארץ ובעולם כדי לוודא שהפרוטוקול הטיפולי זהה לשיטת המנתח הספציפי שלכם (ואם המנתח שלכם אינו במאגר הפרוטוקולים שלנו – אנו יוצרים עמו קשר!). באופן כללי כמות הטיפולים נעה בין 2-3 טיפולים למדוללי שיער ולמניעת נשירה לבין 5-6 למושתלי שיער בשנה הראשונה וטיפולי תחזוקה חוזרים עד פעמיים בשנה.

אנו מצפים לראות תוצאות ראשוניות רק לאחר 3 חדשים מהטיפול הראשון מתוך סדרת הטיפולים, למרות שמנסיונינו, ב iBio Medical ישנם מטופלים מעטים אשר מגיבים לטיפול כבר אחרי חודש. למטופלים שעברו השתלת שיער, תוצאות ייראו רק בשלבים מתקדמים יותר לאחר 3-4 חדשים. ההחלטה האם הטיפול מתאים למטופל או לא הינה רק לאחר 3 טיפולים כשעברו לפחות 6 חדשים מהטיפול הראשון.